Bikafa’nın Kendin Tasarla Aracıyla Tanışın

Kendin tasarla hediyelerin hasıdır.

Bir hediye vermek söz konusuysa, sizin tasarladığını bir şeyler vermekten daha iyisi olamaz.

Hediyeler ve hediye taklidi yapan şeyler

Bazı şeyler sizlerde izler taşır bazılarıysa yalnızca verilmek için verilir. Siz onlardan olmayın.

Sevdikleriniz söz konusu olduğundan hediye seçimi meselesi zorlaşıyor.

Anneler Günü, Sevgililer Günü, Babalar Günü, doğum günleri, yıldönümleri ve benzer özel anları daha da özel ve unutulmaz yapan şey sevdiklerimize kendilerini iyi hissettirecek, üzerine düşünülmüş ve özenle seçilmiş hediyelerdir desek kimsenin itirazı olmaz herhalde? Hediyeler güzeldir ancak bazen hediye seçimi tahminimizden daha zor olabilir. Çünkü hediye seçiminde, yazılı olmayan kurallar vardır. Örneğin bir eşya almak için Anneler Gününü beklemek ya da bir yıldönümünü pahalı bir aksesuarın gölgesinde bırakmak mümkünse tercih edilmemesi gereken klişe davranışlardandır. 

kendin tasarla hedi blog sayfasi
En güzel hediye beğenilen hediyedir.

En iyi hediye nedir?

Bir hediye yalnızca bir hediye değildir ya da şöyle söyleyelim bir hediye yalnızca bir hediye olmamalıdır. O hediye alan kişiyi heyecanlandırmalıdır, mutlu etmelidir, ayrıcalıklı hissettirmelidir, “benim için çok özelsin” mesajı vermelidir, “bir mağazaya girip önüme çıkan ilk reyonda gözüme çarpan ilk ürünü hediye paketi yaptırıp getirdim” mesajı vermemelidir, “hediye seçmekten nefret ediyorum ama seçmek zorunda kaldım artık ne çıkarsa bahtına” dememelidir ve bunlara ek olarak da sizi yansıtmalıdır.
Hediye seçimini kolaylaştıran ipuçları. İlk olarak hediye vereceğiniz kişinin karakter özelliklerini gözden geçirmeniz hediyenizin sevilme oranını büyük ölçüde etkileyecektir. Bu özellikleri belirlemek için kendinize şu soruları sorarak işe başlayabilirsiniz:

  • Hediye vereceğiniz kişi;- Eğlenceli mi yoksa ciddi mi- Muzipliklerden hoşlanır mı,- Mizahla arası nasıl, – Hangi renkleri sever,- Yeniliklere açık mı,- İşlevselliği mi yoksa estetiği mi tercih eder,- Kendine özgü bir tarzı var mı?
  • İkinci olarak, hediyenizin nasıl bir mesaj vermesini istediğinizi belirleyin. Örneğin size platonik duygular besleyen bir arkadaşınıza umut verebilecek ya da zaten pesimist olan bir arkadaşınızı melankoliye sürükleyip daha da pesimist bir hale getirebilecek bir hediye gerçekten hoş olmaz. 
    Son olarak bir hediye yalnızca bir hediye değildir demiştik biliyorsunuz, hediyelerin o hediyeyi seçen kişiyi temsil etmek gibi bir özellikleri de vardır. Hediyeniz varlığını sürdürdüğü sürece sizi hatırlatacak objelerdir bu yüzden hediyenizin sizden izler taşıması oldukça önemlidir. Yani nasıl hatırlanmak istiyorsanız öyle hediyeler seçin diyebiliriz. 

Hediye seçimi konusunda yalnız değilsiniz. Kendin tasarla aracımız size yeni bir ufuk açıyor

Doğru bir hediye seçimi için sıraladığımız bütün bu maddeler gözünüzü korkutmasın çünkü hediye seçimi için inanılmaz doğru bir yerdesiniz. Bikafa tasarım aracı ile sevdiklerinize ya da kendinize; başka bir örneği olmayan, sizi yansıtacak, sizden izler taşıyacak, aklınızdaki mesajı verecek, hem sizi hem de hediyenizi alan kişiyi mutlu edecek renkli, eğlenceli, sıra dışı hediyeler tasarlayabilirsiniz. Hemen gözünüz korkmasın bunun için ne ileri seviyede tasarım bilgisine sahip olmanız ne de yazılım bilmeniz gerekmiyor. Yapmanız gereken tek şey, kendin tasarla sayfamıza girmek, telefonunuzdaki tabletinizdeki ya da bilgisayarınızdaki fotoğrafları ürünün üstüne sürüklemek ya da yüklemek.

Bikafa’nın kendin tasarla aracı

Bizler tüm tasarlama ihtiyaçlarınızı olmasa da en azından kıyafetlerinizin bir kısmını tasarlayabileceğini bir araç geliştirdik. Kendin tasarla sayfamızda tişört tasarlayabilirsiniz, sweatshirt tasarlayabilirsiniz, inanması güç olsa da boxer bile tasarlayabilirsiniz. Böyle kendinizin tasarladığı giyim eşyalarını sevdiklerinize hediye ettiğinizde ne kadar şaşıracaklarını unutmayın. Giyim eşyaları dışında kupa tasarımı yapabilir, bez çanta da tasarlayabilirsiniz. Yakın bir zamanda tasarlanabilir ürünlerimize yenilerini ekleyeceğiz. Sizlerle birlikte tasarım yapmayı çok seviyoruz. Bazı tasarımlarımızı sizlerin bizlere sunmuş olduğunuz tasarımlardan oluşturduğumuzu biliyor muydunuz? Evet öyle oldu. Bir tasarımı birlikte yapmaktan daha keyifli ne olabilir ki? Tasarımı yapması sizden ürünlerin baskılarını hazırlayıp sevdiklerinize ya da sizlere yollaması bizden. Gayet iyi bir anlaşma.

Her güne yeni bir hediyeyle başlamak.

Peki hediyeler yalnızca özel günler için midir? Elbette hayır. Bazen sevdiğimiz insanı şaşırtmak, bazen bir arkadaşımızın gönlünü almak ya da sadece kendimizi şımartmak için de hediyelere sarılırız. Bir insanı ansızın geliveren bir hediyeden daha fazla ne mutlu edebilir ki? Belki bir kahve, belki bir günaydın. Belki sadece bir gülümseme. Aklınıza hemen bir şeyler satın almak gelmemişti değil mi? Çikolata hariç tabi, çikolataları seviyoruz. 

kendin tasarla hediye blog resimleri
Çikolataları severiz

Blogumuzda yayınlanan yazılarımızdan haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. facebook ve twitter özellikle bu konuda sizleri haberdar edecektir.

2 replies on “Bikafa’nın Kendin Tasarla Aracıyla Tanışın”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir