Biz kimiz?

Biz Kimiz?

Abiler, ablalar… Dilenci ya da anketör değiliz. Sadece biraz kendimizden bahsetmek istiyoruz: Her yerde satılan ve herkes tarafından satın alınan birbirinin kopyası tişörtlerden sıkılıp, kendi tişörtlerini tasarlamak için yola çıkmış kişileriz aslında. Sonraları eş dost akrabanın, yaptığımız özel tasarımlı tişört ve kupalara el koymak istemesi, benzer bir tişört için para teklif etmesi sonucunda, yakın çevremize tasarımlı tişört yapmaya başladık. Sonra baktık ki yaptığımız tasarım tişörtlere ve baskılı kupa bardaklara bir talep var ve insanların dikkatini çekebilecek ürünler tasarlıyoruz, “neden kendimizi durduralım?” diye düşündük. Hoşumuza giden orjinal tasarımları öncelikle sadece tişörtlere bastık ama zamanla tasarım çalışmalarımız karşılık bulunca, bir çok farklı giyim ve aksesuar ürününde de bu tasarımları kullandık, boxer, kupa bardak, bez çanta derken, bir bakmışız elimize neyi geçirsek bir yolunu bulup üstüne tasarımlarımızı basıyoruz. Çünkü neden basmayalım?

Çıkardığımız çalışmalardan dikkat çekici sonuçlar aldık. Biz de bu duruma biraz şaşırmadık değil. Şimdilerde para kazanmadığımızı iddia etmeyeceğiz, ama bu işi daha çok keyif aldığımız için yapıyoruz. Vallaha. Para kazanmak elbette güzel ama öncelik olarak insanların güvenini kazanmak ya da kazanmamak işte bütün mesele bu. Tasarım işini atlattık ama bu işin bir de kalite kısmı vardı. Bu gözümüzün nurunu akıttığımız tasarımları elbette kalitesiz ürünlere basacak değildik! Özenle, kendi tasarımlarımızın yakışacağı, bizle aynı kafayı yakalamış insanların beğenisine zarar vermeyecek ürünler seçtik.

Bütün bunların dışında bir de işin e-ticaret kısmı vardı. Satış esnasında olsun ürün yollama süreci olsun alnımızın akıyla teslim sürecini tamamlamak ve satış sonrası da destek verebilmek öncelikli hedeflerimizdi. Hala da öyle. Demekki az çok başarmışızki ve şimdiye kadar yüzümüz kara çıkmamışki bu günleri görebildik.

Bikafa, günden güne dikkat çekici bir proje haline geliyor. Bunu sizlerden aldığımız dönüşler sayesinde anlayabiliyoruz. Bikafa, başka bir kafanın peşinde aslına. Yenilikçi, özgün ve muhalif bir kafanın. Yaratıcı ve orantısız zekanın ürünüdür. Bu yüzden, marka ve popülerlik değeri yüksek olan tasarımların değil, mizahi değeri olan fikirlerin peşinden gider. Hatta tasarımların estetik değerinden çok mizahi değerini daha çok önemser. Çünkü kafamızı ve yaşam tarzımızı yansıtan en iyi şeyin mizah olduğunu düşünür. Çünkü herkes güzelliği kadar konuşacaksa söz kafanındır!

Bikafa, tasarım tişörtlerinde, orjinal tasarımlarıyla farklı kafaları buluşturmayı hedeflemektedir. Kişiye, tişörte, boxera, bez çantaya veya diğer aksesuarlara özel yaratıcı tasarımlar hazırlar. Bazen sizden gelen fikirleri değerlendirip size özel tasarımlar yapar ve böylece ortaya harika tasarım ürünleri çıkar. Bunların çok güzel olanlarını sizinde izninizle kamulaştırdığımız oldu. Çok da güzel oldu. Bikafa’dan alacağınız tasarım tişört ve baskılı ürünlerin üretimi sınırlı sayıdadır. Böylelikle sokakta sizinle aynı tasarımlı tişörtleri giyen birisi ile karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Eğer bizden alınan bir tasarım tişörtü giyen birisi ile karşılaşırsanız, onlara gülümseyip selam verebilir, derin bir muhabbete dalabilirsiniz. Ortak paydanız bikafa tasarımları ise aynı kafada olma ihtimaliniz çok yüksektir.

Sonuçta yükseklerde fazla insan bulunmaz! Ve aynı kafada insan bulmak çağımızın sorunu. (bizce) Bikafa tarafından üretilen tasarım tişört ve baskılı ürünler sadece size özel olarak üretilir. Yani siz sipariş verdiğiniz anda sizin için hazırlanmaya başlıyor. Müthiş değil mi? Bu özel çalışmalar sayesinde, kullandığınız her tişört ya da her bikafa tasarım ürünü, biraz daha sizi yansıtacak ve olabildiğince size ait olacaktır diye düşündük. Atalarımızın da dediği gibi çünkü “herkes kendi kafasını yaşar yarim” tam olarak böyle dememiş olabilirler.

Herkesin gelip satın alabileceği tişörtlerdir belki ama herkesin her yerde bulup giydiği tişörtlerden değildir. Herkesin alımına açıktır ama herkes almaz bu tişörtleri, almasın da zaten kim basacak o kadar tişörtü… Bikafa, kendi yaşam tarzına uygun tasarımları üstünde taşımayı seven, kaç yaşında olursa olsun genç olan insanlara hitap eder. Eğer tasarımlarımızı tam anlamıyla kendinize uygun bulamazsanız, hani şurası şöyle burası da azıcık böyle olsaydı keşke diyorsanız, sizin için bir de ürün tasarlama aracı kurduk.

Bizim orjinal tasarımlarımızı değiştirip kullanabilmenin yanında, tamamen özgün tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Eğer şahane bir şey ortaya çıkarsa Bikafa bu tasarımları kamulaştırıp kendi bünyesine katabilir haberiniz olsun. Kendin tasarla sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz. Hakkımızda sayfamıza renk ve fikir katan, bize de bu iş için sonsuz motivasyon sağlayan sevgili Fırat Budacı’nın muhteşem eseriyle yazımızın kapanışını yapalım. Arkadaşlar kendinizi durdurmayın. Sıradan olan her yerdedir. Önemli olan sıra dışı olanı bulmaktır. Çünkü “Sıradan olanı kim takar?” Sıra dışı ol kendi kafanı yaşa! Haydi biz kaçtık!