109,00 179,00

Ölçü tablosuna bakmadan beden seçmeyiniz. Buradaki ürün temsilidir. Gerçek ürün görseli için açıklamaya bakın. Ekrandan ekrana renk farklılığı olabilir. Renk konusunda hassasiyetiniz varsa emin olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kumaş ve Baskı Örneklerini İnceleyin

Oversize Tişört Tasarla

Stok kodu: KTOT Kategoriler: , , ,

Açıklama

Oversize Kendin Tasarla Tişört

Bu sayfada kendinize oversize bir tişört tasarlayabilirsiniz. Son yılların modası olan oversize tişörtleri kendin tasarla bölümüne ekledik. Bir çok renk seçeneği mevcut olan ürüne yeni renk seçenekleri de eklenecektir.

Kendin Tasarla Oversize Tişörtleri Hakkında

Şimdi sizlerle öncelikle tişörtlerin görsellerini paylaşalım:

Bu sayfada kullandığımız oversize tişörtler, 30/1 süprem penye pamuklu kumaştan imal edilmiştir. Kullanılan kumaşlar ve dikiş kalitesi orta seviyenin üstündedir.

oversize pembe yaka

Bir tişörtün kalitesini önce kumaş daha sonrasında yakası en çok belli eder. İşte size yakın plan oversize tişört yakası.

Başka bir renk tişörtün yakası da bu şekilde

oversize pembe yaka 2

Tişörtlerin kesimleri bir mankenin üstünde olmadığı sürece ya da elinize gelmediği sürece tam olarak anlaşılmaz. Yakın bir zamanda manken çekimli görselleri de paylaşacağız ama şimdilik tişörtü genel hatlarıyla görmeniz için bir paylaşım yapalım

oversize kiremit genel

Başka bir renk olan beyaz oversize tişörtün genel görünümü

oversize beyaz yaka

Kol ve omuz genişliği

oversize pembe kol

Yakın bir zamanda model çekimlerimizi de tamamlayacağız. O zaman daha fazla fikre sahip olursunuz. Whatsapp hesabımızdan ulaşarak bizden daha fazla görsel talep edebilirsiniz.

Oversize Tişört Baskıları

Diğer ürünlerde kullandığımız baskı tekniğini oversize tişörtlerde de kullanıyoruz. Kesinlikle deforme olmayan, zamanla canlılığını yitirmeyen bir baskı tekniği kullanıyoruz. Uzun yıkama sürelerine dirençli, sağlıklı ve uzun ömürlü bir baskı çeşidi. Fakat yıkama esnasında çamaşır suyu gibi güçlü kimyasallar kullanırsanız baskı deforme olabilir. Baskı örneklerini instagram hesabımız @bikafa.tasarim sayfamızda bulabilirsiniz. Burada da bir kaç örnek paylaşalım:

Çözünürlük yani görsel kalitelerinize dikkat etmenizi rica ediyoruz. İnternet üzerinden indirdiğiniz küçük boyutlu görseller baskı esnasında büyütüldüğü için bozuluyor.

1440×1440 ebatında 300DPI çözünürlükte baskı çıkışı alabiliyoruz ama bize 15 kb boyutunda görsel yollarsanız bulanık bir tasarımla sınanmak durumunda kalırız. Böyle durumlarda sizinle irtibata geçip orijinal görsel talep ediyoruz ama bazı yoğunluklarımızda bu pek mümkün olamıyor.

Baskı kalitesini 90 derece sıcaklıkta çok uzun süreli yıkamalarda test ettik. Fakat özellikle beyaz kumaşa yapılmış baskılar çamaşır suyu gibi çok güçlü kimyasallarla deforme olabiliyor. Çamaşır suyu zaten siyah tişörtü bile beyaza döndürecek kadar güçlü. Bu baskıyı da elbet çıkaracaktır. Onun dışında tinerle bile çıkmıyor arkadaşlar.

oversize 5

Kumaşlarımız da 2 yıkamada dağılan kumaşlar değil. Uzun süreli yıkamalarda her tekstil ürünün başına gelen tiftiklenme olacaktır ama çok uzun süre sonra olacaktır.

oversize 6

Baskılarınızı büyük bir özenle hazırlıyoruz. En iyi sonucu almanız için görsel kalitesinin yanında konumlandırma da çok önemli. Görselleri doğru konumlandırmanız çok önemli, eğer tasarlama aracı üzerinden yapmakta zorlanıyorsanız doğru konum için bize sipariş notu yazın.  Tasarımın tam ortada ya da kenarda olması gerektiğini kestiremediğimizden notlarda da bir şey yoksa gördüğümüzü basıp yolluyoruz.

Oversize tişörtlerde baskı alanıyla ilgili bir karışıklık oluyor. Boydan boya büyüttüğünüz tasarım tişörtün tamamına yayılamıyor maalesef. Bir baskı alanı sınırı mevcut ve oversize tişört büyük bir yüzeye sahip olduğundan görsel ortada biraz daha küçük kalabiliyor.

oversize 9

Baskı alanını büyük sunmamızın nedeni, kimisi yakaya yakın kimisi eteğe kimisi de göğüs kısmında sağa ya da sola logo yapmak istediği içindir. Baskı alanı sınırı 30cm ye 42 cm A3 boyutundadır. Baskı payıyla en ölçüsü 27 cm ye kadar düşebilir.

oversize 13

Baskı renklerinde bazı sapmalar olabilir. Kumaş üstüne boyayla baskı yaptığımızı unutmayın. Özellikle mavi renkler biraz turkuaza ya da laciverte doğru kayabilir. Çok büyük rahatsız edici bir farklılık elbette olmaz ama yüklediğiniz görselle küçük de olsa bir sapma olacaktır.

oversize 10

Boya kumaşla birebir örtüşerek yokmuş gibi görünmüyor. Boyayı tekstile tam yapıştırmak için bir ara kimyasal kullanıyoruz (sağlığa zararlı değil) bu kimyasal ve boya tişört üzerinde bir yüzey oluşturuyor. Bununla ilgili bir sorun yaşıyorsanız bu baskı şekli size göre değildir. Özellikle içi tamamen dolu tam boy  bir baskı yapmak istiyorsanız orada hissedilir bir tabaka oluşuyor. Fakat yazı gibi az yüzey kaplayan ya da arka planı silinmiş görseller kullanırsanız böyle bir sorun olmuyor. Hemen hemen bütün baskı çeşitlerinde kumaşın üstünde hissedilir bir alan oluşmaktadır. Biz bu yüzey meselesi sebebiyle çok ince bir katman olarak baskı yapmaya gayret ediyoruz. Bu sayede daha az hissedilir bir alan oluşuyor.

oversize 14

Oversize Tişört Modası

Oversize tişörtler neden bu kadar tercih ediliyor? Öncelikle giyim konusunda yapılan tercihlerin çok farklı sebepleri olabiliyor. Burada bütün bir giyim meselesini masaya yatıramayız ama bir kaç haklı sebebinden bahsedebiliriz.

Oversize tişört modelleri bir kaç yıldır moda olmuş durumda. Özellikle genç ve kendini genç hisseden kitlenin bu oversize kalıplı tişörtlere ilgisi büyük. Giyim meselesi büyük ölçüde dönemin modasıyla hareket ediyor.

Ama oversize bedene sahip tişörtlerin bir moda olarak tercih edilmesi, görünümünden daha çok verdiği rahatlık hissiyle açıklanabilir. Aslında bu da bir moda şekli. Son yıllarda özellikle Z kuşağının tercihi, eski kuşaklara gibi daha çok kıyafetiyle kendini ifade etmekten ziyade, kullanım rahatlığına dayalı bir tercih sebebi gibi görünüyor.

Bunun dışında kaliteden ödün vermeden daha ekonomik bir çözüm olan tişört giyimi tercih ediliyor. Gömlek gibi maliyeti yüksek ve buna bağlı olarak satış fiyatı da tişörte göre daha fazla olan giyim ürünlerindense tercihini tişörtten yana kullanabiliyor. Bu durumu şimdiye kadar yapmış olduğumuz tişört modeli seçimleriyle ve müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler sebebiyle değerlendiriyoruz.

Bir çok kişinin tercih ettiği oversize kalıplı tişörtler büyük bir rahatlık sağlıyor. Oversize kesim, otururken kalkarken zıplarken kendini rahat hissetmek isteyen insanların beğenisini kazanmış bir giyim tarzı. Harekete dayalı bir günlük yaşantıyı tercih eden yeni nesil, oversize tişörtler sayesinde kendini daha enerjik hissediyor olmalı.

Bütün bunların dışında oversize tişört modelleri, eskiden olduğu gibi vücut hatlarını ön plana çıkartmaya yardımcı olan dar kesim tişörtler gibi değil, kişiyi daha rahat (cool) gösteren bir yapıya sahip.

Oversize modası artık genel geçer bir giyim tarzına dönüşmüş durumda yalnızca zamanının trend olmuş ve gücünü yitirmiş bir moda değil, oturmuş bir giyim tarzı haline gelmiştir. Sizlere sunduğumuz oversize tişörtlere gönlünüzden geçen tasarımları baskı yaptırabilirsiniz. Oversize tişörte baskı yapma imkanını sizlere gururla sunuyoruz.

 Kendin Tasarla Ürünlerimiz Hakkında

Diğer tişört dışında başka tasarlanabilir ürünlerimize de göz atmak istersen kendin tasarla sayfamıza gidip inceleyebilirsin. Sweatshirt tasarlayabilir, kupa bardak tasarlayabilir, bez çanta tasarlayabilir hatta boxer bile tasarlayabilirsin.

Bir çok font seçeneği bulunan erkek tişörtü tasarlama aracımızı kullanarak sevdiğin bir yazı karakteriyle istediğin yazıyı erkek tişörtünün üstüne yazabilirsin. Bilinenin aksine bunu hem kolayca yapacak hem de uygun bir fiyata kendin tasarla erkek tişörtü almış olacaksın. Bizden bu kadar gerisi senin hayal gücüne kalmış.  İyi tasarlayan kazansın. İyi tasarlayanın en güzel kendin tasarla erkek tişörtü olsun.

Haydi kolay gelsin!

Ek notlar

Renk

Mürdüm Melanj, Siyah, Açık Sarı, Gri, Mavi, Su Yeşili, Toz Pembe, Yeşil, Beyaz, Hardal, Lacivert

Beden

S, M, L, XL

Oversize Tişört Tasarla için 1 inceleme

  1. yusuf

    Daha büyük bir beden bulunmuyor mu?

    • Bikafa

      Yoğun istek üzerine oversize sweatshirt modellerimize bir büyük beden daha ekleyeceğiz. İlginiz için teşekkür ederiz.

İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir